es.string' ); ?>
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:188) in /libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /includes/framework.php:188) in /libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:188) in /libraries/joomla/session/session.php on line 415
Nowy ścierniskowiec Lemken Kristall
Strona startowa Wiadomości Wiadomości o tematyce technicznej Nowy ścierniskowiec Lemken Kristall

Nowy ścierniskowiec Lemken Kristall

Kristall, to nazwa nowego kultywatora, którego Lemken przedstawił podczas targów Agritechnika 2009. Kristall to połączenie grubera dwu-belkowego z korzyściami jakie niesie stosowanie gruberów 3 lub 4 belkowych. Mniejsza ilość noży z bardziej efektywnymi przerwami, sprawia iż narzędzie staje się lżejsze a co za tym idzie może być obsługiwane przez ciągnik o mniejszej mocy. 
Nowy wynaleziony przez Lemkena patent tnie ściernisko tuż przy powierzchni ziemi, co daje doskonałe efekty. Na końcu „ skrzydła” kultywatora znajduje się zakrzywiony przewodnik płytowy, który zapewnia intensywne mieszanie.

 

 

Na pierwszej belce przewodnik płytowy umieszczony jest na zewnątrz „ skrzydeł” . Jeśli chodzi o drugą belkę to przewodnik płytowy umieszczony jest odrobinę w głąb. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne rozwiązanie, co zostało sprawdzone przez specjalistów zajmujących się tego typu testami.
Specjalny kształt, design, ułożenie narzędzi na wszystkich 7 nożach, nie pozwala na osiągniecie porównywalnych wyników mieszania słomy z ziemią, jak w przypadku kultywatorów o więcej niż dwóch belkach i większej ilości noży. Jest to prawda przy pracy do ok. 15 cm. Powyżej tej wielkości zdecydowaną przewagę ma Kristall, w którym słoma i ziemia są intensywnie mieszane, nawet przy maksymalnej szerokości roboczej.
Kultywator Kristall z podwójną belką jest znacznie krótszy i lżejszy niż kultywatory wielo-belkowe. Jest to dużą zaletą w redukcji udźwigu, ponieważ mniejszy traktor może pracować z większa szerokością roboczą. Ciągnik z 100 KM jest wystarczający aby pracować z szerokością roboczą 3m. W tej nowej generacji kultywatorów, Lemken zastosował stopniowanie belek i wklęsłych dysków, dzięki czemu ziemia wylatuje w całości tyłem, co zapewnia całkowitą swobodną pracę, bez zatorów.
Kolejną zaletą nowego Kristala jest system szybkich zmian narzędzi, jako standard. Obydwa noże jak i przewodnik płytowy mogą być szybko zmienione bez dodatkowych przyrządów, umożliwiając łatwe dostosowanie kultywatora do specyficznych warunków, rodzaju ziemi.
Nowa generacja kultywatorów jest wysoce oszczędna. Zoptymalizowana liczba narzędzi, belek, noży, ogranicza koszty wymiany elementów roboczych, zmniejsza czas pracy.
Narzędzie będzie do obejrzenia na lutowej Polagrze.

 

technikarolnicza.pl

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:23)

 

RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony